CDPR ogłasza trzecią falę zwolnień w ciągu trzech miesięcy

CDPR ogłasza trzecią falę zwolnień w ciągu trzech miesięcy

CD PROJEKT RED zwolni około 100 osób, co stanowi około 9% całego zespołu. Wiadomość została ogłoszona przez prezesa i dyrektora generalnego studia Adama Kicińskiego. 

W swoim oświadczeniu powiedział, że zwolnienia są częścią przeformatowania firmy, która obecnie pracuje nad wieloma projektami. W szczególności CDPR pracuje nad nową trylogią opartą na Wiedźminie, kolejną częścią Cyberpunka o nazwie kodowej Orion oraz nową serią Hadar. DLC Cyberpunk 2077 ma zostać wydane we wrześniu: Phantom Liberty z ukraińską lokalizacją ma ukazać się we wrześniu. 

Według Kicińskiego, po przekształceniu procesu rozwoju i wdrożeniu metodologii Agile, teraz firma skupi się na dopracowaniu kształtu zespołów.

„Dokładnie oceniliśmy wszystkie zespoły w firmie pod kątem ich oczekiwanego wkładu w realizację naszej strategii. Nie jest łatwo to powiedzieć, ale dziś mamy nadmiar pracowników. Mamy na pokładzie utalentowanych ludzi, którzy kończą swoje zadania i, w oparciu o bieżące i oczekiwane potrzeby projektowe, wiemy już, że nie mamy dla nich innych możliwości w przyszłym roku”.

CEO CD Projekt

Niektórzy pracownicy zostaną zwolnieni dopiero w pierwszym kwartale 2024 roku, ale firma obiecuje zaoferować wszystkim zwolnionym odprawy.

Avatar
Cze 23, 2025

SoftBank planuje stworzenie kompleksu AI wartego bilion dolarów w Arizonie

Masayoshi Son, założyciel japońskiej grupy SoftBank, zamierza zbudować w USA ogromny kompleks przemysłowy o wartości 1 biliona dolarów, skoncentrowany na rozwoju sztucznej inteligencji i robotyki. Projekt, roboczo nazwany „Cristal Land”, miałby powstać w Arizonie we współpracy z tajwańskim gigantem półprzewodników TSMC.
0
Lut 27, 2024

Niedoskonałości Gemini AI pogrzebią CEO Google?

Chatbot Google Gemini AI był ostatnio przedmiotem kontrowersji z kilku powodów. Rozwój sytuacji przybrał na sile do tego stopnia, że postrzegają oni wpadkę chatbota jako "porażkę" ze strony Google.
0
Maj 19, 2025

Apple udostępni użytkownikom w UE możliwość zmiany domyślnego asystenta głosowego

Apple pracuje nad wprowadzeniem możliwości ustawienia alternatywnego asystenta głosowego zamiast Siri — wynika z informacji AppleInsider. Zmiany mają objąć użytkowników w Unii Europejskiej i być odpowiedzią na nowe regulacje, takie jak Digital Markets Act.
0

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies