Brin wymaga pełnego zaangażowania od zespołu Google: 12-godzinne zmiany i obowiązkowa praca w biurze
Współzałożyciel Google, Siergiej Brin, wezwał pracowników do częstszej obecności w biurze oraz zwiększenia czasu pracy do 12 godzin dziennie. Ma to na celu utrzymanie przewagi w wyścigu o sztuczną inteligencję ogólną (AGI).
Google chce wyprzedzić konkurencję w AGI
W wewnętrznej wiadomości Brin zwrócił się do zespołu pracującego nad Gemini, podkreślając, że Google ma realne szanse na pokonanie konkurencji w wyścigu o AGI – system zdolny dorównać lub przewyższyć inteligencję człowieka. Jednak jak zaznaczył, osiągnięcie tego celu wymaga zwiększenia produktywności.
„Rekomenduję pracę w biurze przynajmniej w każdy dzień roboczy... 60 godzin tygodniowo to najlepsza definicja produktywności.”
Siergiej Brin
Mimo tego Brin jasno zaznacza granicę i ostrzega przed nadmiernym przekraczaniem tego limitu, podkreślając, że praca powyżej 60 godzin tygodniowo może prowadzić do wypalenia zawodowego.
„Niektórzy pracują poniżej tego progu, a inni angażują się minimalnie, by tylko utrzymać swoją pozycję. Ta ostatnia grupa nie tylko jest mało produktywna, ale także może demotywować cały zespół”
Siergiej Brin
Google oficjalnie nie zmienia polityki pracy biurowej
Pomimo jego apelu, Google oficjalnie nie zmienia polityki pracy biurowej, która nadal przewiduje pracę stacjonarną przez trzy dni w tygodniu. Przedstawiciele firmy nie skomentowali propozycji Brina. Jednak jego wypowiedzi potwierdzają, że Google intensyfikuje działania w rywalizacji o AGI, starając się wyprzedzić OpenAI, Microsoft i Meta.
„Konkurencja przyspieszyła w niesamowitym tempie, a finałowy etap wyścigu o AGI już trwa. Jestem przekonany, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby go wygrać, ale musimy znacznie zwiększyć nasze wysiłki”
Siergiej Brin
Brin uważa, że automatyzacja kodowania przyspieszy rozwój AGI
Brin zaapelował także do inżynierów i badaczy Google zajmujących się sztuczną inteligencją o aktywniejsze wykorzystywanie modeli AI do pisania kodu, podkreślając, że automatyzacja procesów programistycznych może przyspieszyć rozwój AGI.
„Musimy stać się najbardziej efektywnymi inżynierami i badaczami AI, wykorzystując nasze własne modele sztucznej inteligencji”
Siergiej Brin