Microsoft redukuje zatrudnienie, koncentrując się na niskiej produktywności

Microsoft redukuje zatrudnienie, koncentrując się na niskiej produktywności

Microsoft poinformował o planach dotyczących kolejnej rundy zwolnień, skupiając się na pracownikach o niskiej produktywności. Według źródeł dobrze poinformowanych o sytuacji decyzja ta wynika z dążenia firmy do wzmocnienia zarządzania personelem.

Rzecznik Microsoft potwierdził planowane zwolnienia, ale odmówił ujawnienia liczby pracowników, których dotyczą.

„W Microsoft koncentrujemy się na angażowaniu i rozwoju talentów o wysokiej wydajności. Zawsze pracujemy nad tym, aby pomóc ludziom uczyć się i rozwijać. Kiedy jednak pracownicy nie spełniają oczekiwań, podejmujemy odpowiednie działania” 

Rzecznik Microsoft

Redukcja pracowników dotknie wszystkie działy, w tym kluczowy dział bezpieczeństwa, wskazują źródła.

Pomimo planowanych zwolnień Microsoft podkreślił, że na miejsca zwolnionych pracowników mogą zostać zatrudnione nowe osoby, co pozwoli utrzymać stabilną liczbę zatrudnionych.

  • Firma planuje zwolnienia, koncentrując się na pracownikach o niskiej wydajności.
  • Zwolnienia obejmą wszystkie działy, w tym dział bezpieczeństwa.
  • Zwolnione stanowiska mogą być częściowo obsadzone, więc ogólna liczba pracowników może nie ulec zmianie.

Microsoft dostosowuje swoje podejście do zarządzania produktywnością, wzorując się na praktykach swoich największych konkurentów. W ciągu ostatnich miesięcy menedżerowie firmy oceniali produktywność pracowników na wszystkich szczeblach, w tym na jednym z najwyższych poziomów (poziom 80).

Avatar
Lip 18

Zuckerberg i członkowie zarządu Meta unikają procesu w sprawie naruszeń prywatności – zawarto ugodę

Mark Zuckerberg oraz byli i obecni członkowie zarządu Meta Platforms zawarli ugodę z akcjonariuszami, którzy domagali się 8 miliardów dolarów odszkodowania za dopuszczenie do wielokrotnych naruszeń prywatności użytkowników Facebooka w związku ze skandalem Cambridge Analytica
0
Maj 2, 2025

Apple z przychodami 95,4 mld USD i ostrzeżeniem o 900 mln USD kosztów ceł

Apple zakończyło drugi kwartał fiskalny 2025 roku z wynikiem powyżej oczekiwań analityków, osiągając przychody na poziomie 95,4 miliarda dolarów i zysk 1,65 dolara na akcję. Mimo niepewności rynkowej i rosnących kosztów, firma przedstawiła optymistyczne prognozy i nie zapowiedziała zmian cen produktów – przynajmniej na razie.
0
Lip 11

N-iX otworzyła nowe biuro w Warszawie

Ukraińska firma IT N-iX otworzyła nowe biuro w Warszawie. Funkcjonuje ono jako hub i jest przewidziane na 30–40 stanowisk pracy.
1

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies