AT&T dołącza do firm powracających do pracy w biurach przez 5 dni w tygodniu

AT&T dołącza do firm powracających do pracy w biurach przez 5 dni w tygodniu

Gigant telekomunikacyjny AT&T ogłosił zmiany w harmonogramie pracy pracowników. Od stycznia wszyscy pracownicy biurowi firmy będą zobowiązani do pracy w biurze przez pięć dni w tygodniu. Tym samym AT&T rezygnuje z hybrydowego modelu pracy, który dotychczas przewidywał trzy dni w biurze.

„Większość naszych pracowników i liderów nigdy nie przestała pracować na miejscu przez pełen tydzień roboczy — nawet podczas pandemii. Dostosowujemy nasze podejście do pracy, aby wspierać współpracę i innowacje, zapewniając najlepsze wsparcie dla naszych klientów”.

Rzecznik AT&T.

Powrót dużych firm do biur po pandemii

Od 2023 roku wiele korporacji zaczęło stopniowo rezygnować z pracy zdalnej, wprowadzonej podczas pandemii. Na przykład Amazon ogłosił, że pracownicy wrócą do biur na pięć dni w tygodniu. Jednak, jak podał Business Insider, z powodu nieprzygotowania niektórych lokalizacji realizacja tego planu została opóźniona.

Dyrektor generalny Amazon Web Services, Matt Garman, poparł tę decyzję, stwierdzając, że innowacje są niemożliwe bez osobistej obecności w biurze. Jego wypowiedź spotkała się jednak z falą krytyki ze strony pracowników, którzy przywykli do elastycznego modelu pracy zdalnej.

Podobne stanowiska zajmują liderzy innych dużych firm. W sierpniu były dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, obwinił pracę zdalną za utratę przez firmę konkurencyjności w wyścigu o dominację w dziedzinie sztucznej inteligencji. Później wycofał swoje słowa, ale dyskusja na temat efektywności pracy z domu wciąż trwa.

Rezygnacja z elastyczności: trend czy konieczność?

Jak sądzicie, czy te zmiany przyniosą oczekiwane korzyści w dłuższej perspektywie? A może praca zdalna to już nieodłączna część współczesnego biznesu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Avatar
Cze 19, 2025

16 miliardów wykradzionych haseł. Ujawniono dane z Apple, Google, Facebooka i GitHuba

Eksperci potwierdzili ogromny wyciek danych obejmujący aż 16 miliardów kont użytkowników. Chodzi o loginy, hasła, adresy stron internetowych, a nawet tokeny dostępu. Wśród poszkodowanych są użytkownicy takich usług jak Apple, Facebook, Google, Telegram, GitHub, serwisy VPN, sklepy internetowe, portale dla deweloperów, a także platformy rządowe.
0
Cze 24, 2025

„Ważne, by nie zapomnieć, jak pisać kod ręcznie”: CEO GitHuba o tym, dlaczego nie warto polegać wyłącznie na AI

CEO GitHuba, Thomas Dohmke, zaznaczył, że nawet w czasach, gdy sztuczna inteligencja aktywnie generuje kod, programiści nie powinni zapominać, jak robić to samodzielnie. Ostrzega, że całkowite poleganie na autogenerowaniu może prowadzić do utraty istotnych umiejętności i czasu.
0
Lip 7

Microsoft redukuje zatrudnienie o 4% i zamyka biuro w Pakistanie

Microsoft ogłosił, że zwolni około 4% globalnej kadry, czyli blisko 9 000 pracowników. Decyzja jest częścią szerszej strategii optymalizacji kosztów w kontekście rosnących wydatków na rozwój infrastruktury AI
0

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies