Nowa fala zwolnień: Meta redukuje 3500 stanowisk

Nowa fala zwolnień: Meta redukuje 3500 stanowisk

Meta ogłosiła redukcję etatów o 3500 pracowników z powodu niskiej efektywności. Kto straci swoje miejsce, zdecyduje coroczna ocena, która obecnie trwa w firmie.

Informację podał NY Times.

„Zdecydowałem się podnieść poprzeczkę w zarządzaniu produktywnością i szybciej rozstawać się z osobami, które osiągają niską efektywność. Zazwyczaj działamy w stosunku do osób, które przez rok nie spełniają oczekiwań, ale teraz planujemy bardziej rozległe zwolnienia na podstawie produktywności w bieżącym cyklu.”

Mark Zuckerberg napisał w wiadomości do pracowników. 

Osoby objęte zwolnieniami otrzymają „hojne świadczenia na zakończenie współpracy”.

Zwolnienia miały miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Meta ogłosiła radykalne zmiany w swojej polityce moderacji treści. Firma, która jest właścicielem Facebooka, Instagrama, WhatsApp i Threads, zapowiedziała, że nie będzie już kontrolować niektórych rodzajów mowy nienawiści.

Warto przypomnieć, że niedawno Microsoft również ogłosił nową falę zwolnień, gdzie kluczowym czynnikiem była produktywność pracowników. Łącznie pracę straciło około 2300 osób.

Avatar
Lut 1, 2024

PayPal zlikwiduje 2500 miejsc pracy

PayPal Holdings Inc. zredukuje zatrudnienie o około 9%, a to 2500 miejsc pracy.
0
Paz 13

Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 2025: zjawiska kwantowe w skali makroskopowej

Co roku w październiku ogłaszani są laureaci Nagrody Nobla. Tegoroczna nagroda w dziedzinie fizyki trafiła do trzech naukowców: Johna Clarke’a (Wielka Brytania, Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley), Michela Devore’a (Francja, Uniwersytet Yale) oraz Johna Martinisa (USA, Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara). Byli oni pierwszymi, którzy udowodnili, że efekty kwantowe – takie jak tunelowanie cząstek czy kwantowanie energii – mogą występować nie tylko w mikroskali, ale również w systemach, które dosłownie można trzymać w dłoniach.
0
Cze 24

„Ważne, by nie zapomnieć, jak pisać kod ręcznie”: CEO GitHuba o tym, dlaczego nie warto polegać wyłącznie na AI

CEO GitHuba, Thomas Dohmke, zaznaczył, że nawet w czasach, gdy sztuczna inteligencja aktywnie generuje kod, programiści nie powinni zapominać, jak robić to samodzielnie. Ostrzega, że całkowite poleganie na autogenerowaniu może prowadzić do utraty istotnych umiejętności i czasu.
0

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies