Nowa fala zwolnień: Meta redukuje 3500 stanowisk

Nowa fala zwolnień: Meta redukuje 3500 stanowisk

Meta ogłosiła redukcję etatów o 3500 pracowników z powodu niskiej efektywności. Kto straci swoje miejsce, zdecyduje coroczna ocena, która obecnie trwa w firmie.

Informację podał NY Times.

„Zdecydowałem się podnieść poprzeczkę w zarządzaniu produktywnością i szybciej rozstawać się z osobami, które osiągają niską efektywność. Zazwyczaj działamy w stosunku do osób, które przez rok nie spełniają oczekiwań, ale teraz planujemy bardziej rozległe zwolnienia na podstawie produktywności w bieżącym cyklu.”

Mark Zuckerberg napisał w wiadomości do pracowników. 

Osoby objęte zwolnieniami otrzymają „hojne świadczenia na zakończenie współpracy”.

Zwolnienia miały miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Meta ogłosiła radykalne zmiany w swojej polityce moderacji treści. Firma, która jest właścicielem Facebooka, Instagrama, WhatsApp i Threads, zapowiedziała, że nie będzie już kontrolować niektórych rodzajów mowy nienawiści.

Warto przypomnieć, że niedawno Microsoft również ogłosił nową falę zwolnień, gdzie kluczowym czynnikiem była produktywność pracowników. Łącznie pracę straciło około 2300 osób.

Avatar
Aug 11

Linus Torvalds krytykuje kod RISC-V od inżyniera Google: „To śmieci, które czynią świat gorszym miejscem”

Założyciel i główny twórca systemu Linux, Linus Torvalds, odrzucił propozycję włączenia kodu dla architektury RISC-V przesłaną przez inżyniera Google, określając ją jako „śmieci”. Pull request dotyczący wersji Linux 6.17 został wysłany 8 sierpnia, jednak Torvalds skrytykował zarówno jego jakość, jak i zbyt późny termin dostarczenia.
0
Apr 7, 2024

Majątek Marka Zuckerberga przekroczył majątek Elona Muska po raz pierwszy od 2020 roku

Założyciel Meta Mark Zuckerberg wyprzedził szefa Tesli Elona Muska i został trzecią najbogatszą osobą na świecie według rankingu Bloomberg Billionaires Index. Stało się to po raz pierwszy od listopada 2020 roku.
0
Jan 15, 2025

AT&T dołącza do firm powracających do pracy w biurach przez 5 dni w tygodniu

Gigant telekomunikacyjny AT&T ogłosił zmiany w harmonogramie pracy pracowników. Od stycznia wszyscy pracownicy biurowi firmy będą zobowiązani do pracy w biurze przez pięć dni w tygodniu. Tym samym AT&T rezygnuje z hybrydowego modelu pracy, który dotychczas przewidywał trzy dni w biurze.
0

This site uses cookies to offer you a better browsing experience.

Find out more on how we use cookies and how to change cookie preferences in our Cookies Policy.

Customize
Save Accept all cookies