Meta rozpoczyna kolejną rundę zwolnień

Meta rozpoczyna kolejną rundę zwolnień

Meta przeprowadzi kolejną masową rundę zwolnień w środę 18 kwietnia, informuje Vox. Cięcia mogą dotyczyć nawet 4000 etatów.

W wewnętrznej notatce opublikowanej na forum pracowników Meta, firma poinformowała pracowników, że zwolnienia rozpoczną się 18 kwietnia i będą miały wpływ na wiele zespołów technicznych, w tym na Facebook, Instagram, Reality Labs, i WhatsAppa. Rzecznik Meta potwierdził, że notatka została wysłana do pracowników, ale odmówił dalszego komentarza. 

„To będzie trudny czas, ponieważ żegnamy się z przyjaciółmi i współpracownikami, którzy tak bardzo przyczynili się do sukcesu Meta” – powiedziała Lori Goler, szefowa Meta, w notatce.

Zwolnienia nastąpiły po tym, jak dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w marcu, że firma zwolni 10 000 kolejnych pracowników w nadchodzących miesiącach, po tym, jak zwolniła już 11 000 w listopadzie. Według Zuckerberga, cięcia w kwietniu wpłyną na działy technologiczne, podczas gdy kolejna planowana runda cięć w maju będzie dotyczyła biznesowej strony firmy.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Meta, która jest firmą macierzystą Facebooka, Instagrama i WhatsApp, zatrudniała około 86 000 pracowników na całym świecie.




Avatar
Mar 11, 2025

Miliarderzy, którzy wspierali Trumpa, stracili 209 miliardów dolarów

Po ponownym wyborze Donalda Trumpa w 2024 roku wielu miliarderów zwiększyło swoje majątki dzięki powiązaniom z nowym prezydentem USA. Jednak według Bloomberg sytuacja diametralnie się zmieniła, a pięciu miliarderów, w tym Elon Musk i Mark Zuckerberg, straciło łącznie 209 miliardów dolarów.
0
Wrz 11

Akcje Oracle +43% po kontrakcie z OpenAI. Majątek Ellisona sięga 392,6 mld dolarów

Akcje Oracle 10 września 2025 roku wzrosły o prawie 43%, osiągając rekordowy poziom 345,69 dolara. Był to największy jednodniowy skok od 1992 roku, a kapitalizacja rynkowa spółki zbliżyła się do 913 miliardów dolarów. Wzrost napędza informacja o kontrakcie OpenAI z Oracle o wartości 300 miliardów dolarów na dostawy mocy obliczeniowych w ciągu pięciu lat
0
Maj 1, 2025

Platforma X traci miliony użytkowników w Unii Europejskiej

Zgodnie z najnowszym raportem opublikowanym przez platformę X w ramach wymagań unijnego aktu o usługach cyfrowych (Digital Services Act), liczba użytkowników serwisu społecznościowego w Europie spadła o ponad 10,5% w ciągu zaledwie pół roku. To oznacza ubytek ponad 11 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie – podaje Mashable.
0

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies