76% pracowników branży gamingowej rozważa poszukiwanie nowej pracy w 2023 roku
W tym roku SkillSearch przeprowadziło 9. doroczne Badanie Wynagrodzeń i Satysfakcji, skierowane do pracowników branży gier komputerowych. Ankieta dotyczyła nie tylko wynagrodzeń, lecz także wielu innych kwestii, które zmieniają się z roku na rok.
W tym roku poruszono tematy, związane z czterodniowym tygodniem pracy oraz wzrostem kosztów utrzymania i tego, jak wpłynęły one na branżę.
Po raz pierwszy okazało się, że wynagrodzenie jest konsekwentnie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o najważniejszy aspekt pracy i powody zmiany pracy, co jest prawdopodobnie odzwierciedleniem obecnego kryzysu kosztów życia.
Innym interesującym elementem zebranych danych jest to, że pragnienie elastycznego/zdalnego zatrudnienia nie jest już najważniejszym powodem zmiany pracy, co może być spowodowane tym, że praca zdalna jest obecnie normą w większości firm, co nie było możliwe przed pandemią COVID.
"Respondenci podają chęć ukończenia obecnego projektu jako główny powód odrzucenia oferty pracy — mówi Giles Fenwick, dyrektor ds. Gier i Interakcji. To skłania mnie do zastanowienia się nad tym, co firmy robią, aby zatrzymać swoich pracowników po zakończeniu projektów, ponieważ dane sugerują, że jest to czas, w którym ludzie najczęściej rozważają zmianę pracy "— dodaje.
Przyjrzyjmy się dokładnie wynikom badania od SkillSearch w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie zobaczymy, że, na przykład:
- najwięcej na stanowisku liderskim zarabiają w Rumunii,
- 76% pracowników będzie lub już rozważa poszukiwanie nowej pracy w 2023 roku,
- ubezpieczenie medyczne jest jednym z najcenniejszych benefitów w Europie Środkowo-Wschodniej,
- mężczyźni zarabiają średnio około 60 000 euro, czyli prawie o połowę mniej niż kobiety.
Więcej szczegółów dotyczących badania znajdziesz pod linkiem.