Intel tnie wynagrodzenie menedżerów o 15-25 %

Intel tnie wynagrodzenie menedżerów o 15-25 %

Intel, który obecnie zmaga się z gwałtownym spadkiem przychodów i zysków, obcina pensje kierownictwu firmy — informuje Bloomberg.

Dyrektor generalny Pat Gelsinger obniża swoje podstawowe wynagrodzenie o 25%. Zespół menedżerski wyższego szczebla otrzyma redukcję wynagrodzenia od 10 do 15 %. Menedżerowie średniego szczebla — 5 %. Cięcia dotkną jedynie pensji zasadniczych i niektórych świadczeń. Nie będą one miały wpływu na premie i akcje, które stanowią znaczną część całkowitego pakietu dla top menedżerów.

"Ponieważ nadal poruszamy się po wyzwaniach makroekonomicznych i pracujemy nad redukcją kosztów w całej firmie, dokonaliśmy kilku korekt w naszych programach wynagrodzeń i nagród dla pracowników na rok 2023" — powiedział Intel w oświadczeniu. "Zmiany te mają na celu wywarcie bardziej znaczącego wpływu na nasze przywództwo i pomoc we wspieraniu inwestycji i ogólnej siły roboczej potrzebnej do przyspieszenia naszej transformacji i osiągnięcia naszej długoterminowej strategii".


W ubiegłym tygodniu firma prognozowała jeden z najgorszych kwartałów w swojej ponad 50-letniej historii. Wzrost konkurencji i gwałtowne spowolnienie popytu na komputery zmniejszyły zyski i uszczupliły rezerwy gotówkowe Intela. Jednocześnie Gelsinger chce inwestować w przyszłość firmy. Od dwóch lat stara się przywrócić Intelowi pozycję lidera technologicznego w wartej 580 mld dolarów branży układów scalonych.

W 2023 roku wynagrodzenie CEO Apple Tima Cooka zostanie zmniejszone o ponad 40% — 49 mln dolarów zamiast 84 mln dolarów (jak w 2022 roku). Firma twierdzi, że Cook sam poprosił o obniżenie wynagrodzenia po krytyce ze strony akcjonariuszy.


Avatar
Maj 19, 2025

Xiaomi zainwestuje 7 mld dolarów w rozwój własnych chipów do 2035 roku

Xiaomi ogłosiło, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat planuje zainwestować co najmniej 50 miliardów juanów (około 6,9 miliarda dolarów) w rozwój własnych mobilnych procesorów. Informację potwierdził współzałożyciel firmy Lei Jun w poście na platformie Weibo, na który powołuje się Bloomberg.
0
Kwi 7, 2024

Majątek Marka Zuckerberga przekroczył majątek Elona Muska po raz pierwszy od 2020 roku

Założyciel Meta Mark Zuckerberg wyprzedził szefa Tesli Elona Muska i został trzecią najbogatszą osobą na świecie według rankingu Bloomberg Billionaires Index. Stało się to po raz pierwszy od listopada 2020 roku.
0
Sty 20

Tesla ponownie uruchamia prace nad superkomputerem Dojo3 po zmianie strategii w obszarze chipów AI

Tesla wraca do prac nad projektem Dojo3, czyli trzecią generacją własnego superkomputera, który wcześniej został wstrzymany po przesunięciu zasobów na rozwój chipów AI.
0

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia podczas przeglądania.

Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookie i jak zmienić preferencje dotyczące plików cookie w naszej Polityka plików cookie.

Zmień ustawienia
Zapisz Akceptuj wszystkie cookies